Ovaj svet velika simulacija slična onoj iz filmova “Matriks” i “Trumanov šov”.Sve veći broj korisnika te društvene mreže potpuno prihvata, ili bar razmišlja, komentariše ili se na neki drugi način bavi idejom da je o
Na TikToku se raširila nakon što je korisnica te mreže Hajdi Vong postovala video u kome je predstavila teoriju i potom, kao dokaz da živimo u simuliraloj stvarnosti navodila premere iz video igara.Teoriju simulacije, koju je prvi 2001. godine predložio oksfordski filozof Nik Bostrom.
Ubrzo je je, sa istim tvrdnjama, podržalo još nekoliko “uticajnih tiktokerki” i teorije simulacije je sve više počela da zahvata TikTok.
Mnogo je verovatnije da se mi nalazimo u simulaciji – tvrdila je ona u videu.Sve ove simulacija zasnovane su samo na jedoj stvarnosti. Statistički, m
A jedan od onih koji, takođe, misle da je to tako i podržava Teoriju simulacije je i Ilon Mask.Jedna od zastupnica teorije tvrdila je da ona potpuno ima smisla zbog toga što današnje video igre postaju sve relističnije iz dana u dan, i sve više stvari koje viđamo oko nas postaju deo video igara, prenosu Futurism.
A tiktokeri i dalje nastavljaju da je šire…Naravno, ne postoji nikakav način da se hipoteza o simulaciji proveri u stvarnosti, ali činjenica da je ju zbog toga teško opovrgnuti nipošto je ne čini istinitom.
Moje ime je Saro Cosentino, i ovaj sajt ce biti moj pocetak u novinarstvu. Oduvek se bavim pisanje i zelim da vam sto vise priblizim i docaram desavanja koja se desavaju u svetu, a najvise na Balkanu.